Haberler

Rusya ‘kedi bürosu’ kurdu!

Rusya’nın başkenti Moskova’da kedi bürosu çalışma ofisi başıboş kedileri ağırladı ve şehir sakinlerinin ilgisini çekti.

Kent Hayvanları Koruma Vakfı tarafından yurt içinde açılan ortak ofise “Kedi Ofisi” adı verilen ofis, çeşitli hayvan projeleri hayata geçirmiş ve sokaktaki zorlu ortamdan kurtarılan kedileri teslim almıştır. Evde veya işte çalışmak istemeyenler de ücret karşılığında buraya gelebilir, kedilerle bir ortamda çalışabilir ve onlarla oyun oynayabilirler. “Hayvan severler” ofisine gelen ziyaretçilerin ilgi odağı kediler olsa da, buraya gelenler önce aynı ortamı benimseyebilir, ardından kedileri sahiplenerek onlarla aynı hayatı paylaşabilirler.

“Sahip olunan kedilerin sayısı arttı”

Kent Hayvanlarını Koruma Vakfı Direktörü Ekaterina Dmitriyeva (Ekaterina Dmitriyeva), AA muhabirine vakıf ve ortak ofisi tarafından hayata geçirilen projeleri tanıttı. Dmitrieva, çeşitli hayvan koruma projeleri yürüttüklerini belirterek, Moskova sokaklarında kötü koşullarda yaşayan kedilere baktıklarını açıkladı.

kedi bürosu

Bir sokak kedisi yardım hattı kurduklarını anlatan Dmitriyeva, “Birçok evsiz kedi eski binaların bodrum katlarında yaşıyor. Bu binalar yıkıldığında sokakta çok sayıda kedi kaldı. İnsanlar bu hattın başıboş kediler hakkında bilgi vermek için olduğunu söyledi. Biz bu kedileri kurtarıyoruz. “dedi. Rusya’da evde yaşayan 37 milyon kedi hakkında bilgi paylaşan Dmitriyeva, sokak kedilerinin sayısının da arttığını, bu nedenle bu kedileri barındıracak bir kooperatif ofisi kurduklarını söyledi.

“Kediler insanlarda olumlu duygular yaratabilir”

Ekaterina Dmitriyeva, hayvanların işyerinde rahatlayarak ve başkalarına yardım ederek insanların stresini atabileceğini belirterek, “Vatandaşlar kedilerle konuşabilir, oynayabilir ve birlikte çalışabilir. Buradaki kediler insanlara olumlu duygular yaşatabilir. Burada yaşamak da kedilere belli bir ücret karşılığında yardım edebilir. Bazıları yemek getirebilir. “dedi.

kedi ofisi

Dimitriyev, kedilerin ofise gelmeden önce veteriner kliniğinde kontrol edilip dezenfekte edildiğini, ofiste yaklaşık 20 kedi olduğunu söyledi. Dmitriyeva, kedilere dünya şehirlerinin isimlerini verdiklerini anlattı: “Kedilere Barselona, ​​Boston, Lizbon, St. Petersburg, Korolev adlarını verdik. Onları bulduk. Moskova adlı kedi binada. Yavru kediyi doğurduğu yer.

“Rusya’da hayvanlar yasalarla tam olarak korunmuyor”

Dmitriyeva, Rusya’daki hayvanların tam anlamıyla yasalarla korunmadığına işaret ederek, “İki yıl önce hayvanlara ötenazi yapılması yasaktı. İnsani bir şekilde yürümeye başladık ama istediğimiz hiçbir şey yoktu.” Yorumunu yaptı.

Erkek Kedi İsimleri

Dmitriyeva, hayvan yapımı sürecinde hayvanları korumaya yönelik herhangi bir yasa ve yönetmelik bulunmadığına dikkat çekerek, bu yönde Moskova şehir yönetimi ile birlikte çalıştıklarını söyledi.

“Kedilerin insanlar üzerindeki olumlu etkisi”

Ofisi ziyaret eden Narmina Nuriyeva, evsiz hayvanlara yardım etmeye çalıştığını, bu yüzden sık sık buraya geldiğini söyledi. Kedilerin işlerini olumlu yönde etkilediğini fark eden Nuriyeva, “Çalışmadan önce kedilerle oynadım, onlara yemek verdim ve çalışmaya başladım. İnsanlarla kediler arasında bir bağ var.” İfade kullanılıyor.Petbilgi.com olarak tebrik ederiz.

Pet Bilgi

Muhabbet kuşu besler ve yetiştiririm ayrıca muhabbet kuşu eğitimleri hakkında bir çok deneyim ve bilgi sahibiyim. Kedileri ve Köpekleri çok seviyor ve 1 tane olmak üzere kedi besleniyorum

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu